ART / Lithographs / Litograph in colors 15382077
nr 1538 2077
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, färglitografi, numbered 135/140, dated 1976. Bildmått: 21x29 cm, yttermått inklusive ram: 34x43 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, färglitografi, numrerad 135/140, daterad 1976. Bildmått: 21x29 cm, yttermått inklusive ram: 34x43 cm
Karl Axel Pehrson, born 1921, dead 2005, Swedish painter, and graphic artist.
SEK 300
Monday May 1 2023
at 20:26:47
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Robot)
250 kr
Karl Axel Pehrson
Read more about Karl Axel Pehrson